Vertiname jūsų privatumą

Naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų naršymo patirtį ir analizuotume savo srautą. Spustelėję „Priimti visus“, sutinkate, kad naudojame slapukus. Skaityti daugiau.

Bilietų pardavimas
Sveiki atvykę į mūsų bilietų pardavimo sistemą!
Šiuo metu parduodamų bilietų nėra.

Pasirinkite spektaklio datą

Antonio Vivaldi JUDITOS TRIUMFAS

Dviejų dalių oratorija

Didžioji scenaRežisierius Gintaras Varnas

Dirigentas Juozas Mantas Jauniškis

Scenografė Julija Skuratova

Solistės: Dalma Krajnyák (Vengrija), Renata Dubinskaitė, Lina Dambrauskaitė, Jomantė Paukštė, Indrė Anankaitė

Dalyvauja Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica humana“, Čiurlionio kvartetas bei Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos choras „Liepaitės“.

 

Antonio Vivaldi oratorija „Juditos triumfas“ – alegorinis pasakojimas apie 1716-ais metais įvykusią venecijiečių pergalę prieš turkus, apsiautusius Korfu salą. Tai istorija apie pergalę prieš užkariautojus iš rytų, kurios pagrindas – biblinis siužetas apie žydų našlę Juditą, išgelbėjusią žydų tautą nuo puolančios asiriečių armijos. Jauna našlė Judita su savo tarnaite ateina į priešų stovyklą pas patį armijos vadą Holoferną, apsimesdama, jog nori jį suvilioti. Judita miegančiam Holofernui nukerta galvą, įdeda ją į maišą, ir abi su tarnaite ramiai išeina iš priešų stovyklos. Karo vadas negyvas, kariuomenė atsitraukia. Žydų tauta išgelbėta.

Šiandien brutalus karas tebesitęsia. Spektaklio kūrėjai mano, kad Judita turi triumfuoti, o kartu su ja ir tie, kurie kovoja su klastingais užpuolikais, žiauriais režimais ir negailestingais diktatoriais. Teatras „Utopia” kartu su Nacionaliniu Kauno dramos teatru, pasitelkdami gausias kūrybines pajėgas - operos solistes, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinį ansamblį „Musica humana“, Čiurlionio kvartetą bei Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos chorą „Liepaitės“, plokščias dailininkės J. Skuratovos lėles ir neeilinį barokinį A. Vivaldžio kūrinį, pristato „Juditos triumfą” kaip meninio pasipriešinimo aktą ir viliasi, kad magiškas veiksmas scenoje galbūt padės ir šiandienos kare.

Oratorija pasižymi neįprasta atlikėjų sudėtimi: joje veikia penkios solistės ir merginų choras, kuris suteikia muzikinei daliai ypatingos jėgos ir vitališkos energijos. Pagrindiniame Juditos vaidmenyje pasirodys vengrų solistė Dalma Krajnyák (Vengrija) ir lietuvių solistės Renata Dubinskaitė, Lina Dambrauskaitė, Jomantė Paukštė, Indrė Anankaitė.

2024 m. vasario 28, 29 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre

Kovo 2, 3 d. Vilniaus senajame teatre

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Nacionalinis Kauno Dramos Teatras
Laisvės al. 71, 44304 Kaunas
Telefono numeris: +370 37 224 064
El. paštas: kasa@dramosteatras.lt

I-VII 10:30-19:00 val., pertrauka 15:30 – 16:00 val.

Atsakomybė ir taisyklės
Privatumo politika
Slapukų politika
Powered by